Esimerkki: tiimi

Tältä tiimin vertailu näyttää.

Kahdeksan kuvitteellista kollegaa rinnakkain. Näet, missä tiimi on samanlainen, missä se hajoaa ja mitä kukin tuo mukanaan.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Ryhmä muotonaATESN
Ryhmän keskiarvoRyhmän vaihteluväli
Samankaltaisuus74%74 % samanlaisia viidellä piirteellä

Piirre piirteeltä

Palkit näyttävät jokaisen profiilin kullakin piirteellä. Mitä lähempänä palkit ovat toisiaan, sitä samanlaisempia olette.

  1. AAvoimuus74 pisteen ero
    Maya52%
    Leo96%
    Nina75%
    Omar77%
    Sara48%
    Jonas22%
    Lina83%
    Theo45%
  2. TTunnollisuus65 pisteen ero
    Maya86%
    Leo21%
    Nina50%
    Omar79%
    Sara44%
    Jonas82%
    Lina43%
    Theo52%
  3. EEkstroversio71 pisteen ero
    Maya53%
    Leo72%
    Nina50%
    Omar25%
    Sara96%
    Jonas46%
    Lina29%
    Theo50%
  4. SSovinnollisuus53 pisteen ero
    Maya69%
    Leo54%
    Nina80%
    Omar50%
    Sara57%
    Jonas27%
    Lina60%
    Theo47%
  5. NNeuroottisuus68 pisteen ero
    Maya25%
    Leo44%
    Nina72%
    Omar15%
    Sara23%
    Jonas41%
    Lina83%
    Theo51%
Suurin eroAvoimuus

Tässä eroatte eniten: välillä Jonas–Leo. Tästä väärinkäsitykset usein alkavat, ja tässä voitte oppia toisiltanne eniten.

SamanlaisimmatSovinnollisuus

Piirteellä sovinnollisuus kaikki ovat lähellä toisiaan. Se, mikä teitä tässä yhdistää, on hyvä yhteinen pohja.

Ryhmä lukuina
Eniten samankaltaisetNinajaLina

87 % samankaltaisia

Eniten erilaisetJonasjaLina

62 % samankaltaisia

Korkein kussakin piirteessä
  • AAvoimuusLeo
  • TTunnollisuusMaya
  • EEkstroversioSara
  • SSovinnollisuusNina
  • NNeuroottisuusLina
A

Avoimuus

Maya 52%Leo 96%Nina 75%Omar 77%Sara 48%Jonas 22%Lina 83%Theo 45%

Eniten samankaltaiset
NinajaOmar2 pisteen ero
Eniten erilaiset
LeojaJonas74 pisteen ero

Avoimuus kuvaa ajattelutyylin ulottuvuutta, joka erottaa mielikuvitukselliset ja luovat ihmiset maanläheisistä ja sovinnaisista ihmisistä.

Osa-alueet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Mielikuvitus
    Maya14 / 20
    Leo18 / 20
    Nina15 / 20
    Omar17 / 20
    Sara15 / 20
    Jonas5 / 20
    Lina16 / 20
    Theo11 / 20
  2. Taiteelliset kiinnostukset
    Maya16 / 20
    Leo20 / 20
    Nina16 / 20
    Omar16 / 20
    Sara14 / 20
    Jonas8 / 20
    Lina17 / 20
    Theo8 / 20
  3. Tunteellisuus
    Maya12 / 20
    Leo19 / 20
    Nina16 / 20
    Omar17 / 20
    Sara9 / 20
    Jonas8 / 20
    Lina17 / 20
    Theo10 / 20
  4. Seikkailunhalu
    Maya10 / 20
    Leo19 / 20
    Nina16 / 20
    Omar16 / 20
    Sara12 / 20
    Jonas5 / 20
    Lina17 / 20
    Theo12 / 20
  5. Älyllisyys
    Maya12 / 20
    Leo20 / 20
    Nina17 / 20
    Omar16 / 20
    Sara9 / 20
    Jonas8 / 20
    Lina20 / 20
    Theo12 / 20
  6. Liberaalisuus
    Maya10 / 20
    Leo20 / 20
    Nina16 / 20
    Omar16 / 20
    Sara11 / 20
    Jonas11 / 20
    Lina17 / 20
    Theo14 / 20
T

Tunnollisuus

Maya 86%Leo 21%Nina 50%Omar 79%Sara 44%Jonas 82%Lina 43%Theo 52%

Eniten samankaltaiset
SarajaLina1 pisteen ero
Eniten erilaiset
MayajaLeo65 pisteen ero

Tunnollisuus liittyy siihen, miten hallitsemme, säätelemme ja ohjaamme impulssejamme.

Osa-alueet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Minäpystyvyys
    Maya16 / 20
    Leo5 / 20
    Nina10 / 20
    Omar16 / 20
    Sara11 / 20
    Jonas16 / 20
    Lina9 / 20
    Theo12 / 20
  2. Järjestelmällisyys
    Maya20 / 20
    Leo12 / 20
    Nina12 / 20
    Omar19 / 20
    Sara12 / 20
    Jonas19 / 20
    Lina8 / 20
    Theo16 / 20
  3. Velvollisuudentunto
    Maya20 / 20
    Leo8 / 20
    Nina15 / 20
    Omar15 / 20
    Sara9 / 20
    Jonas16 / 20
    Lina13 / 20
    Theo10 / 20
  4. Suorituspyrkimys
    Maya15 / 20
    Leo4 / 20
    Nina10 / 20
    Omar19 / 20
    Sara13 / 20
    Jonas19 / 20
    Lina12 / 20
    Theo12 / 20
  5. Itsekuri
    Maya19 / 20
    Leo6 / 20
    Nina13 / 20
    Omar16 / 20
    Sara12 / 20
    Jonas17 / 20
    Lina12 / 20
    Theo12 / 20
  6. Harkitsevuus
    Maya17 / 20
    Leo9 / 20
    Nina12 / 20
    Omar15 / 20
    Sara9 / 20
    Jonas16 / 20
    Lina11 / 20
    Theo12 / 20
E

Ekstroversio

Maya 53%Leo 72%Nina 50%Omar 25%Sara 96%Jonas 46%Lina 29%Theo 50%

Eniten samankaltaiset
NinajaTheo0 pisteen ero
Eniten erilaiset
SarajaOmar71 pisteen ero

Ekstroversiolle on ominaista voimakas suuntautuminen ulkoiseen maailmaan.

Osa-alueet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Ystävällisyys
    Maya12 / 20
    Leo13 / 20
    Nina13 / 20
    Omar8 / 20
    Sara20 / 20
    Jonas13 / 20
    Lina7 / 20
    Theo12 / 20
  2. Seurallisuus
    Maya13 / 20
    Leo17 / 20
    Nina12 / 20
    Omar8 / 20
    Sara20 / 20
    Jonas9 / 20
    Lina9 / 20
    Theo11 / 20
  3. Jämäkkyys
    Maya15 / 20
    Leo17 / 20
    Nina10 / 20
    Omar9 / 20
    Sara20 / 20
    Jonas9 / 20
    Lina9 / 20
    Theo12 / 20
  4. Aktiivisuus
    Maya12 / 20
    Leo14 / 20
    Nina13 / 20
    Omar4 / 20
    Sara20 / 20
    Jonas15 / 20
    Lina9 / 20
    Theo12 / 20
  5. Jännityshakuisuus
    Maya12 / 20
    Leo16 / 20
    Nina15 / 20
    Omar8 / 20
    Sara20 / 20
    Jonas10 / 20
    Lina8 / 20
    Theo12 / 20
  6. Iloisuus
    Maya11 / 20
    Leo16 / 20
    Nina9 / 20
    Omar11 / 20
    Sara16 / 20
    Jonas12 / 20
    Lina10 / 20
    Theo13 / 20
S

Sovinnollisuus

Maya 69%Leo 54%Nina 80%Omar 50%Sara 57%Jonas 27%Lina 60%Theo 47%

Eniten samankaltaiset
LeojaSara3 pisteen ero
Eniten erilaiset
NinajaJonas53 pisteen ero

Sovinnollisuus kuvaa yksilöllisiä eroja siinä, kuinka paljon ihminen välittää yhteistyöstä ja sosiaalisesta sopusoinnusta. Sovinnolliset ihmiset arvostavat hyviä välejä muihin.

Osa-alueet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Luottamus
    Maya16 / 20
    Leo15 / 20
    Nina16 / 20
    Omar11 / 20
    Sara10 / 20
    Jonas11 / 20
    Lina17 / 20
    Theo9 / 20
  2. Moraalisuus
    Maya12 / 20
    Leo13 / 20
    Nina16 / 20
    Omar11 / 20
    Sara16 / 20
    Jonas7 / 20
    Lina13 / 20
    Theo13 / 20
  3. Altruismi
    Maya17 / 20
    Leo11 / 20
    Nina17 / 20
    Omar12 / 20
    Sara16 / 20
    Jonas8 / 20
    Lina15 / 20
    Theo12 / 20
  4. Yhteistyökyky
    Maya14 / 20
    Leo12 / 20
    Nina16 / 20
    Omar14 / 20
    Sara11 / 20
    Jonas8 / 20
    Lina12 / 20
    Theo12 / 20
  5. Vaatimattomuus
    Maya15 / 20
    Leo10 / 20
    Nina16 / 20
    Omar13 / 20
    Sara12 / 20
    Jonas9 / 20
    Lina12 / 20
    Theo12 / 20
  6. Myötätunto
    Maya16 / 20
    Leo15 / 20
    Nina20 / 20
    Omar11 / 20
    Sara14 / 20
    Jonas7 / 20
    Lina13 / 20
    Theo11 / 20
N

Neuroottisuus

Maya 25%Leo 44%Nina 72%Omar 15%Sara 23%Jonas 41%Lina 83%Theo 51%

Eniten samankaltaiset
MayajaSara2 pisteen ero
Eniten erilaiset
LinajaOmar68 pisteen ero

Neuroottisuus tarkoittaa taipumusta kokea kielteisiä tunteita.

Osa-alueet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Ahdistuneisuus
    Maya8 / 20
    Leo12 / 20
    Nina15 / 20
    Omar8 / 20
    Sara8 / 20
    Jonas11 / 20
    Lina17 / 20
    Theo10 / 20
  2. Vihaisuus
    Maya9 / 20
    Leo8 / 20
    Nina15 / 20
    Omar5 / 20
    Sara6 / 20
    Jonas10 / 20
    Lina18 / 20
    Theo14 / 20
  3. Masentuneisuus
    Maya5 / 20
    Leo12 / 20
    Nina16 / 20
    Omar6 / 20
    Sara8 / 20
    Jonas13 / 20
    Lina20 / 20
    Theo13 / 20
  4. Sosiaalinen arkuus
    Maya9 / 20
    Leo9 / 20
    Nina16 / 20
    Omar7 / 20
    Sara8 / 20
    Jonas12 / 20
    Lina16 / 20
    Theo13 / 20
  5. Kohtuuttomuus
    Maya9 / 20
    Leo12 / 20
    Nina15 / 20
    Omar5 / 20
    Sara6 / 20
    Jonas9 / 20
    Lina16 / 20
    Theo12 / 20
  6. Haavoittuvuus
    Maya8 / 20
    Leo13 / 20
    Nina16 / 20
    Omar7 / 20
    Sara10 / 20
    Jonas8 / 20
    Lina17 / 20
    Theo11 / 20