Eksempel: stor gruppe

Slik ser en sammenligning av en stor gruppe ut.

24 personer side om side i en teamtabell. Sorter etter et trekk for å se hvem som skårer høyest, og hvor gruppen samles. Profilene er anonyme svar fra forskningsdata; navnene er oppdiktet.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Amira
Ben
Clara
David
+12
Gruppen som formOPEMN
GruppesnittSpenn i gruppen
Likhet83%83 % like på tvers av de fem trekkene

Trekk for trekk

Trykk på en overskrift for å sortere. Sterkere farge betyr høyere skår.

Amira8050498553
Ben6563657238
Clara5072734247
David5243287145
Elena5377787848
Felix3943497185
Grace4890724236
Hugo7173527435
Ingrid7095767623
Jamal778686884
Jonas4949755629
Kim8274888624
Leo5277667360
Lina7488617330
Luca5758465964
Maya7481597232
Mei7874806529
Nina9296498022
Noah6861718130
Olivia5852585667
Omar8091758021
Pablo6163705550
Sara6572827527
Theo6194598350
Ø6572657140
Størst forskjellNevrotisisme

Her er dere mest forskjellige: fra Jamal til Felix. Det er ofte her misforståelser oppstår, og der dere kan lære mest av hverandre.

Mest likeMedmenneskelighet

På medmenneskelighet ligger alle nært hverandre. Det dere deler her er et godt felles utgangspunkt.

Gruppen i tall
Mest likeMayaogLina

98 % like

Mest ulikeFelixogJamal

57 % like

Nærmest gruppenBen

I snitt 3 poeng fra de andre. Ofte den som forstår flest i gruppen, og som kan bygge bro mellom dem som er ulike.

Mest annerledes perspektivFelix

I snitt 24 poeng fra de andre, mest på Nevrotisisme, der personen skårer høyere. Verdt å lytte til: dette er et blikk resten av gruppen kan gå glipp av.

Det gruppen har felles
  • P

    Hele gruppen skårer høyt på Planmessighet: planer blir lagt og holdt. Forskning knytter et teams gjennomsnittlige Planmessighet til bedre resultater.

  • M

    Hele gruppen skårer høyt på Medmenneskelighet: varm og samarbeidsvillig. Pass på at uenighet fortsatt blir sagt høyt.

Høyest på hvert trekk
  • OÅpenhetIdémakerenNina
  • PPlanmessighetOrganisatorenNina
  • EEkstroversjonDen sosiale energienKim
  • MMedmenneskelighetFredsmeglerenJamal
  • NNevrotisismeVarslerenFelix
O

Åpenhet

Gruppesnitt 65% · Spenn i gruppen 39–92%

Mest like
MayaogLina0 poeng forskjell
Mest ulike
NinaogFelix53 poeng forskjell

Åpenhet for erfaringer beskriver en dimensjon av kognitiv stil som skiller fantasifulle, kreative mennesker fra jordnære, konvensjonelle mennesker.

Fasetter

Trykk på en overskrift for å sortere. Sterkere farge betyr høyere skår.

Amira81100815010069
Ben448875755650
Clara504431387563
David695638384469
Elena258810038636
Felix193894194419
Grace6350192510031
Hugo757575697556
Ingrid5010063889425
Jamal9410081508156
Jonas633144636331
Kim8894946910050
Leo446375445631
Lina50811008110031
Luca1003188505025
Maya699481507575
Mei6988811006369
Nina941008110010075
Noah6910094257544
Olivia945656255069
Omar5694100758175
Pablo696969506350
Sara696981756331
Theo1006988253850
Ø677475557148
P

Planmessighet

Gruppesnitt 72% · Spenn i gruppen 43–96%

Mest like
LeoogElena0 poeng forskjell
Mest ulike
NinaogFelix53 poeng forskjell

Planmessighet omhandler måten vi kontrollerer, regulerer og styrer våre impulser.

Fasetter

Trykk på en overskrift for å sortere. Sterkere farge betyr høyere skår.

Amira631388565625
Ben755056698144
Clara8881631004456
David561975382544
Elena7581100755675
Felix31386963560
Grace100691001009475
Hugo756975756975
Ingrid10094941009488
Jamal94638810075100
Jonas751363753138
Kim100131001009438
Leo8863881008144
Lina8181881008194
Luca813863885031
Maya8175881008163
Mei886356946381
Nina100941009488100
Noah8131881002544
Olivia75663564469
Omar1008894888888
Pablo885069698813
Sara886981948119
Theo88941009488100
Ø825681856859
E

Ekstroversjon

Gruppesnitt 65% · Spenn i gruppen 28–88%

Mest like
MayaogTheo0 poeng forskjell
Mest ulike
KimogDavid60 poeng forskjell

Ekstroversjon kjennetegnes av tydelig engasjement i den ytre verden.

Fasetter

Trykk på en overskrift for å sortere. Sterkere farge betyr høyere skår.

Amira382525696375
Ben887531447575
Clara568175945675
David251331382538
Elena948863945081
Felix504456813825
Grace8181100813850
Hugo312569635669
Ingrid10069884456100
Jamal100100755094100
Jonas1006963636988
Kim10088757588100
Leo817581564456
Lina885681691956
Luca383150316956
Maya632581751994
Mei948188696388
Nina3825100135663
Noah948175315688
Olivia565663565069
Omar8863816950100
Pablo505088639475
Sara9475100815094
Theo1005056196963
Ø735971605674
M

Medmenneskelighet

Gruppesnitt 71% · Spenn i gruppen 42–88%

Mest like
MayaogBen0 poeng forskjell
Mest ulike
JamalogGrace46 poeng forskjell

Medmenneskelighet henspeiler på individuelle forskjeller når det gjelder samarbeid og sosial harmoni. Medmenneskelige individer setter det å komme overens med andre høyt.

Fasetter

Trykk på en overskrift for å sortere. Sterkere farge betyr høyere skår.

Amira6394889475100
Ben699475884463
Clara255044563144
David8110050945644
Elena639494943888
Felix638175756963
Grace44888119019
Hugo639481885663
Ingrid8181100505688
Jamal751009410056100
Jonas694475563856
Kim100100100884488
Leo508175888163
Lina638894755069
Luca566981384469
Maya8875881003844
Mei505081813888
Nina44100949450100
Noah1001001006919100
Olivia695050693169
Omar569494945094
Pablo317575504456
Sara696994885081
Theo751001005610069
Ø648283754872
N

Nevrotisisme

Gruppesnitt 40% · Spenn i gruppen 4–85%

Mest like
JonasogMei0 poeng forskjell
Mest ulike
FelixogJamal81 poeng forskjell

Nevrotisisme omhandler tendensen til å oppleve negative følelser.

Fasetter

Trykk på en overskrift for å sortere. Sterkere farge betyr høyere skår.

Amira63644886950
Ben385038255619
Clara441006198131
David503831633850
Elena753838258825
Felix10010088696394
Grace69696312519
Hugo191325635638
Ingrid31501301331
Jamal0025000
Jonas133813196925
Kim1900446319
Leo636963316969
Lina311919316913
Luca568144697556
Maya50311944644
Mei31256315031
Nina256316360
Noah44256136331
Olivia1003856885069
Omar3838063113
Pablo568150443138
Sara4444025446
Theo697544133863
Ø474328384835