Eksempel: team

Slik ser en teamsammenligning ut.

Åtte fiktive kolleger side om side. Se hvor teamet er likt, hvor det spriker, og hva hver enkelt bidrar med.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Gruppen som formOPEMN
GruppesnittSpenn i gruppen
Likhet74%74 % like på tvers av de fem trekkene

Trekk for trekk

Søylene viser profilen til hver person på hvert trekk. Jo nærmere søylene er, jo likere er dere.

  1. OÅpenhet74 poeng spredning
    Maya52%
    Leo96%
    Nina75%
    Omar77%
    Sara48%
    Jonas22%
    Lina83%
    Theo45%
  2. PPlanmessighet65 poeng spredning
    Maya86%
    Leo21%
    Nina50%
    Omar79%
    Sara44%
    Jonas82%
    Lina43%
    Theo52%
  3. EEkstroversjon71 poeng spredning
    Maya53%
    Leo72%
    Nina50%
    Omar25%
    Sara96%
    Jonas46%
    Lina29%
    Theo50%
  4. MMedmenneskelighet53 poeng spredning
    Maya69%
    Leo54%
    Nina80%
    Omar50%
    Sara57%
    Jonas27%
    Lina60%
    Theo47%
  5. NNevrotisisme68 poeng spredning
    Maya25%
    Leo44%
    Nina72%
    Omar15%
    Sara23%
    Jonas41%
    Lina83%
    Theo51%
Størst forskjellÅpenhet

Her er dere mest forskjellige: fra Jonas til Leo. Det er ofte her misforståelser oppstår, og der dere kan lære mest av hverandre.

Mest likeMedmenneskelighet

På medmenneskelighet ligger alle nært hverandre. Det dere deler her er et godt felles utgangspunkt.

Gruppen i tall
Mest likeNinaogLina

87 % like

Mest ulikeJonasogLina

62 % like

Høyest på hvert trekk
  • OÅpenhetLeo
  • PPlanmessighetMaya
  • EEkstroversjonSara
  • MMedmenneskelighetNina
  • NNevrotisismeLina
O

Åpenhet

Maya 52%Leo 96%Nina 75%Omar 77%Sara 48%Jonas 22%Lina 83%Theo 45%

Mest like
NinaogOmar2 poeng forskjell
Mest ulike
LeoogJonas74 poeng forskjell

Åpenhet for erfaringer beskriver en dimensjon av kognitiv stil som skiller fantasifulle, kreative mennesker fra jordnære, konvensjonelle mennesker.

Fasetter

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Fantasi
    Maya14 av 20
    Leo18 av 20
    Nina15 av 20
    Omar17 av 20
    Sara15 av 20
    Jonas5 av 20
    Lina16 av 20
    Theo11 av 20
  2. Kunstinteresse
    Maya16 av 20
    Leo20 av 20
    Nina16 av 20
    Omar16 av 20
    Sara14 av 20
    Jonas8 av 20
    Lina17 av 20
    Theo8 av 20
  3. Følelser
    Maya12 av 20
    Leo19 av 20
    Nina16 av 20
    Omar17 av 20
    Sara9 av 20
    Jonas8 av 20
    Lina17 av 20
    Theo10 av 20
  4. Eventyrlyst
    Maya10 av 20
    Leo19 av 20
    Nina16 av 20
    Omar16 av 20
    Sara12 av 20
    Jonas5 av 20
    Lina17 av 20
    Theo12 av 20
  5. Intellekt
    Maya12 av 20
    Leo20 av 20
    Nina17 av 20
    Omar16 av 20
    Sara9 av 20
    Jonas8 av 20
    Lina20 av 20
    Theo12 av 20
  6. Liberale verdier
    Maya10 av 20
    Leo20 av 20
    Nina16 av 20
    Omar16 av 20
    Sara11 av 20
    Jonas11 av 20
    Lina17 av 20
    Theo14 av 20
P

Planmessighet

Maya 86%Leo 21%Nina 50%Omar 79%Sara 44%Jonas 82%Lina 43%Theo 52%

Mest like
SaraogLina1 poeng forskjell
Mest ulike
MayaogLeo65 poeng forskjell

Planmessighet omhandler måten vi kontrollerer, regulerer og styrer våre impulser.

Fasetter

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Mestringstro
    Maya16 av 20
    Leo5 av 20
    Nina10 av 20
    Omar16 av 20
    Sara11 av 20
    Jonas16 av 20
    Lina9 av 20
    Theo12 av 20
  2. Orden
    Maya20 av 20
    Leo12 av 20
    Nina12 av 20
    Omar19 av 20
    Sara12 av 20
    Jonas19 av 20
    Lina8 av 20
    Theo16 av 20
  3. Pliktfølelse
    Maya20 av 20
    Leo8 av 20
    Nina15 av 20
    Omar15 av 20
    Sara9 av 20
    Jonas16 av 20
    Lina13 av 20
    Theo10 av 20
  4. Målrettethet
    Maya15 av 20
    Leo4 av 20
    Nina10 av 20
    Omar19 av 20
    Sara13 av 20
    Jonas19 av 20
    Lina12 av 20
    Theo12 av 20
  5. Selvdisiplin
    Maya19 av 20
    Leo6 av 20
    Nina13 av 20
    Omar16 av 20
    Sara12 av 20
    Jonas17 av 20
    Lina12 av 20
    Theo12 av 20
  6. Betenksomhet
    Maya17 av 20
    Leo9 av 20
    Nina12 av 20
    Omar15 av 20
    Sara9 av 20
    Jonas16 av 20
    Lina11 av 20
    Theo12 av 20
E

Ekstroversjon

Maya 53%Leo 72%Nina 50%Omar 25%Sara 96%Jonas 46%Lina 29%Theo 50%

Mest like
NinaogTheo0 poeng forskjell
Mest ulike
SaraogOmar71 poeng forskjell

Ekstroversjon kjennetegnes av tydelig engasjement i den ytre verden.

Fasetter

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Vennlighet
    Maya12 av 20
    Leo13 av 20
    Nina13 av 20
    Omar8 av 20
    Sara20 av 20
    Jonas13 av 20
    Lina7 av 20
    Theo12 av 20
  2. Selskapelighet
    Maya13 av 20
    Leo17 av 20
    Nina12 av 20
    Omar8 av 20
    Sara20 av 20
    Jonas9 av 20
    Lina9 av 20
    Theo11 av 20
  3. Selvmarkering
    Maya15 av 20
    Leo17 av 20
    Nina10 av 20
    Omar9 av 20
    Sara20 av 20
    Jonas9 av 20
    Lina9 av 20
    Theo12 av 20
  4. Aktivitet
    Maya12 av 20
    Leo14 av 20
    Nina13 av 20
    Omar4 av 20
    Sara20 av 20
    Jonas15 av 20
    Lina9 av 20
    Theo12 av 20
  5. Spenningssøking
    Maya12 av 20
    Leo16 av 20
    Nina15 av 20
    Omar8 av 20
    Sara20 av 20
    Jonas10 av 20
    Lina8 av 20
    Theo12 av 20
  6. Positive følelser
    Maya11 av 20
    Leo16 av 20
    Nina9 av 20
    Omar11 av 20
    Sara16 av 20
    Jonas12 av 20
    Lina10 av 20
    Theo13 av 20
M

Medmenneskelighet

Maya 69%Leo 54%Nina 80%Omar 50%Sara 57%Jonas 27%Lina 60%Theo 47%

Mest like
LeoogSara3 poeng forskjell
Mest ulike
NinaogJonas53 poeng forskjell

Medmenneskelighet henspeiler på individuelle forskjeller når det gjelder samarbeid og sosial harmoni. Medmenneskelige individer setter det å komme overens med andre høyt.

Fasetter

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Tillit
    Maya16 av 20
    Leo15 av 20
    Nina16 av 20
    Omar11 av 20
    Sara10 av 20
    Jonas11 av 20
    Lina17 av 20
    Theo9 av 20
  2. Moral
    Maya12 av 20
    Leo13 av 20
    Nina16 av 20
    Omar11 av 20
    Sara16 av 20
    Jonas7 av 20
    Lina13 av 20
    Theo13 av 20
  3. Altruisme
    Maya17 av 20
    Leo11 av 20
    Nina17 av 20
    Omar12 av 20
    Sara16 av 20
    Jonas8 av 20
    Lina15 av 20
    Theo12 av 20
  4. Samarbeid
    Maya14 av 20
    Leo12 av 20
    Nina16 av 20
    Omar14 av 20
    Sara11 av 20
    Jonas8 av 20
    Lina12 av 20
    Theo12 av 20
  5. Beskjedenhet
    Maya15 av 20
    Leo10 av 20
    Nina16 av 20
    Omar13 av 20
    Sara12 av 20
    Jonas9 av 20
    Lina12 av 20
    Theo12 av 20
  6. Medfølelse
    Maya16 av 20
    Leo15 av 20
    Nina20 av 20
    Omar11 av 20
    Sara14 av 20
    Jonas7 av 20
    Lina13 av 20
    Theo11 av 20
N

Nevrotisisme

Maya 25%Leo 44%Nina 72%Omar 15%Sara 23%Jonas 41%Lina 83%Theo 51%

Mest like
MayaogSara2 poeng forskjell
Mest ulike
LinaogOmar68 poeng forskjell

Nevrotisisme omhandler tendensen til å oppleve negative følelser.

Fasetter

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Angst
    Maya8 av 20
    Leo12 av 20
    Nina15 av 20
    Omar8 av 20
    Sara8 av 20
    Jonas11 av 20
    Lina17 av 20
    Theo10 av 20
  2. Sinne
    Maya9 av 20
    Leo8 av 20
    Nina15 av 20
    Omar5 av 20
    Sara6 av 20
    Jonas10 av 20
    Lina18 av 20
    Theo14 av 20
  3. Depresjon
    Maya5 av 20
    Leo12 av 20
    Nina16 av 20
    Omar6 av 20
    Sara8 av 20
    Jonas13 av 20
    Lina20 av 20
    Theo13 av 20
  4. Selvbevissthet
    Maya9 av 20
    Leo9 av 20
    Nina16 av 20
    Omar7 av 20
    Sara8 av 20
    Jonas12 av 20
    Lina16 av 20
    Theo13 av 20
  5. Impulsivitet
    Maya9 av 20
    Leo12 av 20
    Nina15 av 20
    Omar5 av 20
    Sara6 av 20
    Jonas9 av 20
    Lina16 av 20
    Theo12 av 20
  6. Sårbarhet
    Maya8 av 20
    Leo13 av 20
    Nina16 av 20
    Omar7 av 20
    Sara10 av 20
    Jonas8 av 20
    Lina17 av 20
    Theo11 av 20