Voorbeeld: grote groep

Zo ziet de vergelijking van een grote groep eruit.

24 mensen naast elkaar in een teamtabel. Sorteer op een willekeurige trek om te zien wie het hoogst scoort en waar de groep samenkomt. De profielen zijn anonieme antwoorden uit onderzoeksdata; de namen zijn verzonnen.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Amira
Ben
Clara
David
+12
De groep als vormOCEAN
GroepsgemiddeldeSpreiding in de groep
Overeenkomst83%83% gelijk over de vijf trekken

Trek voor trek

Tik op een kop om te sorteren. Een sterkere kleur betekent een hogere score.

Amira8050498553
Ben6563657238
Clara5072734247
David5243287145
Elena5377787848
Felix3943497185
Grace4890724236
Hugo7173527435
Ingrid7095767623
Jamal778686884
Jonas4949755629
Kim8274888624
Leo5277667360
Lina7488617330
Luca5758465964
Maya7481597232
Mei7874806529
Nina9296498022
Noah6861718130
Olivia5852585667
Omar8091758021
Pablo6163705550
Sara6572827527
Theo6194598350
Ø6572657140
Grootste verschilNeuroticisme

Hier verschillen jullie het meest: van Jamal tot Felix. Dit is vaak waar misverstanden ontstaan, en waar jullie het meest van elkaar kunnen leren.

Meest gelijkAangenaamheid

Op aangenaamheid zit iedereen dicht bij elkaar. Wat jullie hier delen is een goede gemeenschappelijke basis.

De groep in cijfers
Meest gelijkMayaenLina

98% gelijk

Meest verschillendFelixenJamal

57% gelijk

Het dichtst bij de groepBen

Gemiddeld 3 punten van de anderen. Vaak degene die de meeste mensen in de groep begrijpt en bruggen kan slaan tussen wie verschillen.

Meest afwijkende blikFelix

Gemiddeld 24 punten van de anderen, het meest op Neuroticisme, waar deze persoon hoger scoort. De moeite waard om naar te luisteren: dit is een blik die de rest van de groep kan missen.

Wat de groep gemeen heeft
  • C

    De hele groep scoort hoog op Zorgvuldigheid: plannen worden gemaakt en nagekomen. Onderzoek koppelt de gemiddelde Zorgvuldigheid van een team aan betere resultaten.

  • A

    De hele groep scoort hoog op Aangenaamheid: warm en samenwerkend. Zorg dat meningsverschillen toch hardop worden gezegd.

Hoogst op elke trek
  • OOpenheid voor ErvaringDe ideeënmakerNina
  • CZorgvuldigheidDe organisatorNina
  • EExtraversieDe sociale energieKim
  • AAangenaamheidDe vredestichterJamal
  • NNeuroticismeDe vroege waarschuwerFelix
O

Openheid voor Ervaring

Groepsgemiddelde 65% · Spreiding in de groep 39–92%

Meest gelijk
MayaenLina0 punten verschil
Meest verschillend
NinaenFelix53 punten verschil

Openheid voor Ervaring beschrijft een dimensie van cognitieve stijl die fantasierijke, creatieve mensen onderscheidt van nuchtere, conventionele mensen.

Facetten

Tik op een kop om te sorteren. Een sterkere kleur betekent een hogere score.

Amira81100815010069
Ben448875755650
Clara504431387563
David695638384469
Elena258810038636
Felix193894194419
Grace6350192510031
Hugo757575697556
Ingrid5010063889425
Jamal9410081508156
Jonas633144636331
Kim8894946910050
Leo446375445631
Lina50811008110031
Luca1003188505025
Maya699481507575
Mei6988811006369
Nina941008110010075
Noah6910094257544
Olivia945656255069
Omar5694100758175
Pablo696969506350
Sara696981756331
Theo1006988253850
Ø677475557148
C

Zorgvuldigheid

Groepsgemiddelde 72% · Spreiding in de groep 43–96%

Meest gelijk
LeoenElena0 punten verschil
Meest verschillend
NinaenFelix53 punten verschil

Zorgvuldigheid betreft de manier waarop we onze impulsen controleren, reguleren en sturen.

Facetten

Tik op een kop om te sorteren. Een sterkere kleur betekent een hogere score.

Amira631388565625
Ben755056698144
Clara8881631004456
David561975382544
Elena7581100755675
Felix31386963560
Grace100691001009475
Hugo756975756975
Ingrid10094941009488
Jamal94638810075100
Jonas751363753138
Kim100131001009438
Leo8863881008144
Lina8181881008194
Luca813863885031
Maya8175881008163
Mei886356946381
Nina100941009488100
Noah8131881002544
Olivia75663564469
Omar1008894888888
Pablo885069698813
Sara886981948119
Theo88941009488100
Ø825681856859
E

Extraversie

Groepsgemiddelde 65% · Spreiding in de groep 28–88%

Meest gelijk
MayaenTheo0 punten verschil
Meest verschillend
KimenDavid60 punten verschil

Extraversie wordt gekenmerkt door een uitgesproken betrokkenheid bij de buitenwereld.

Facetten

Tik op een kop om te sorteren. Een sterkere kleur betekent een hogere score.

Amira382525696375
Ben887531447575
Clara568175945675
David251331382538
Elena948863945081
Felix504456813825
Grace8181100813850
Hugo312569635669
Ingrid10069884456100
Jamal100100755094100
Jonas1006963636988
Kim10088757588100
Leo817581564456
Lina885681691956
Luca383150316956
Maya632581751994
Mei948188696388
Nina3825100135663
Noah948175315688
Olivia565663565069
Omar8863816950100
Pablo505088639475
Sara9475100815094
Theo1005056196963
Ø735971605674
A

Aangenaamheid

Groepsgemiddelde 71% · Spreiding in de groep 42–88%

Meest gelijk
MayaenBen0 punten verschil
Meest verschillend
JamalenGrace46 punten verschil

Aangenaamheid weerspiegelt individuele verschillen in de mate waarin men belang hecht aan samenwerking en sociale harmonie. Aangename mensen vinden het belangrijk om goed met anderen overweg te kunnen.

Facetten

Tik op een kop om te sorteren. Een sterkere kleur betekent een hogere score.

Amira6394889475100
Ben699475884463
Clara255044563144
David8110050945644
Elena639494943888
Felix638175756963
Grace44888119019
Hugo639481885663
Ingrid8181100505688
Jamal751009410056100
Jonas694475563856
Kim100100100884488
Leo508175888163
Lina638894755069
Luca566981384469
Maya8875881003844
Mei505081813888
Nina44100949450100
Noah1001001006919100
Olivia695050693169
Omar569494945094
Pablo317575504456
Sara696994885081
Theo751001005610069
Ø648283754872
N

Neuroticisme

Groepsgemiddelde 40% · Spreiding in de groep 4–85%

Meest gelijk
JonasenMei0 punten verschil
Meest verschillend
FelixenJamal81 punten verschil

Neuroticisme verwijst naar de neiging om negatieve gevoelens te ervaren.

Facetten

Tik op een kop om te sorteren. Een sterkere kleur betekent een hogere score.

Amira63644886950
Ben385038255619
Clara441006198131
David503831633850
Elena753838258825
Felix10010088696394
Grace69696312519
Hugo191325635638
Ingrid31501301331
Jamal0025000
Jonas133813196925
Kim1900446319
Leo636963316969
Lina311919316913
Luca568144697556
Maya50311944644
Mei31256315031
Nina256316360
Noah44256136331
Olivia1003856885069
Omar3838063113
Pablo568150443138
Sara4444025446
Theo697544133863
Ø474328384835