Shembull: ekip

Kështu duket një krahasim ekipi.

Tetë kolegë të trilluar krah për krah. Shiko ku ekipi ngjan, ku shpërndahet dhe çfarë sjell secili.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Grupi si formëOCEAN
Mesatarja e grupitShtrirja në grup
Ngjashmëria74%74% të ngjashëm përgjatë pesë tipareve

Tipar për tipar

Shtyllat tregojnë profilin e secilit person në çdo tipar. Sa më afër shtyllat, aq më shumë ngjani.

  1. OHapja ndaj përvojave74 pikë larg
    Maya52%
    Leo96%
    Nina75%
    Omar77%
    Sara48%
    Jonas22%
    Lina83%
    Theo45%
  2. CNdërgjegjshmëria65 pikë larg
    Maya86%
    Leo21%
    Nina50%
    Omar79%
    Sara44%
    Jonas82%
    Lina43%
    Theo52%
  3. EEkstraversioni71 pikë larg
    Maya53%
    Leo72%
    Nina50%
    Omar25%
    Sara96%
    Jonas46%
    Lina29%
    Theo50%
  4. APëlqyeshmëria53 pikë larg
    Maya69%
    Leo54%
    Nina80%
    Omar50%
    Sara57%
    Jonas27%
    Lina60%
    Theo47%
  5. NNeurotizmi68 pikë larg
    Maya25%
    Leo44%
    Nina72%
    Omar15%
    Sara23%
    Jonas41%
    Lina83%
    Theo51%
Dallimi më i madhHapja ndaj përvojave

Këtu ndryshoni më shumë: nga Jonas te Leo. Shpesh këtu nisin keqkuptimet, dhe këtu mund të mësoni më shumë nga njëri-tjetri.

Më të ngjashmitPëlqyeshmëria

Te pëlqyeshmëria të gjithë janë afër njëri-tjetrit. Ajo që ndani këtu është një bazë e mirë e përbashkët.

Grupi në shifra
Më të ngjashmitNinadheLina

87% të ngjashëm

Më të ndryshmitJonasdheLina

62% të ngjashëm

Më i larti në çdo tipar
  • OHapja ndaj përvojaveLeo
  • CNdërgjegjshmëriaMaya
  • EEkstraversioniSara
  • APëlqyeshmëriaNina
  • NNeurotizmiLina
O

Hapja ndaj përvojave

Maya 52%Leo 96%Nina 75%Omar 77%Sara 48%Jonas 22%Lina 83%Theo 45%

Më të ngjashmit
NinadheOmar2 pikë larg
Më të ndryshmit
LeodheJonas74 pikë larg

Hapja ndaj përvojave përshkruan një dimension të stilit njohës që i dallon njerëzit imagjinues dhe krijues nga ata praktikë dhe konvencionalë.

Aspektet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Imagjinata
    Maya14 nga 20
    Leo18 nga 20
    Nina15 nga 20
    Omar17 nga 20
    Sara15 nga 20
    Jonas5 nga 20
    Lina16 nga 20
    Theo11 nga 20
  2. Interesat artistike
    Maya16 nga 20
    Leo20 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar16 nga 20
    Sara14 nga 20
    Jonas8 nga 20
    Lina17 nga 20
    Theo8 nga 20
  3. Emocionaliteti
    Maya12 nga 20
    Leo19 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar17 nga 20
    Sara9 nga 20
    Jonas8 nga 20
    Lina17 nga 20
    Theo10 nga 20
  4. Aventurizmi
    Maya10 nga 20
    Leo19 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar16 nga 20
    Sara12 nga 20
    Jonas5 nga 20
    Lina17 nga 20
    Theo12 nga 20
  5. Intelekti
    Maya12 nga 20
    Leo20 nga 20
    Nina17 nga 20
    Omar16 nga 20
    Sara9 nga 20
    Jonas8 nga 20
    Lina20 nga 20
    Theo12 nga 20
  6. Liberalizmi
    Maya10 nga 20
    Leo20 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar16 nga 20
    Sara11 nga 20
    Jonas11 nga 20
    Lina17 nga 20
    Theo14 nga 20
C

Ndërgjegjshmëria

Maya 86%Leo 21%Nina 50%Omar 79%Sara 44%Jonas 82%Lina 43%Theo 52%

Më të ngjashmit
SaradheLina1 pikë larg
Më të ndryshmit
MayadheLeo65 pikë larg

Ndërgjegjshmëria ka të bëjë me mënyrën si i kontrollojmë, i rregullojmë dhe i drejtojmë impulset tona.

Aspektet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Vetëefikasiteti
    Maya16 nga 20
    Leo5 nga 20
    Nina10 nga 20
    Omar16 nga 20
    Sara11 nga 20
    Jonas16 nga 20
    Lina9 nga 20
    Theo12 nga 20
  2. Rregullshmëria
    Maya20 nga 20
    Leo12 nga 20
    Nina12 nga 20
    Omar19 nga 20
    Sara12 nga 20
    Jonas19 nga 20
    Lina8 nga 20
    Theo16 nga 20
  3. Ndjenja e detyrës
    Maya20 nga 20
    Leo8 nga 20
    Nina15 nga 20
    Omar15 nga 20
    Sara9 nga 20
    Jonas16 nga 20
    Lina13 nga 20
    Theo10 nga 20
  4. Përpjekja për arritje
    Maya15 nga 20
    Leo4 nga 20
    Nina10 nga 20
    Omar19 nga 20
    Sara13 nga 20
    Jonas19 nga 20
    Lina12 nga 20
    Theo12 nga 20
  5. Vetëdisiplina
    Maya19 nga 20
    Leo6 nga 20
    Nina13 nga 20
    Omar16 nga 20
    Sara12 nga 20
    Jonas17 nga 20
    Lina12 nga 20
    Theo12 nga 20
  6. Maturia
    Maya17 nga 20
    Leo9 nga 20
    Nina12 nga 20
    Omar15 nga 20
    Sara9 nga 20
    Jonas16 nga 20
    Lina11 nga 20
    Theo12 nga 20
E

Ekstraversioni

Maya 53%Leo 72%Nina 50%Omar 25%Sara 96%Jonas 46%Lina 29%Theo 50%

Më të ngjashmit
NinadheTheo0 pikë larg
Më të ndryshmit
SaradheOmar71 pikë larg

Ekstraversioni dallohet nga një angazhim i theksuar me botën e jashtme.

Aspektet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Miqësia
    Maya12 nga 20
    Leo13 nga 20
    Nina13 nga 20
    Omar8 nga 20
    Sara20 nga 20
    Jonas13 nga 20
    Lina7 nga 20
    Theo12 nga 20
  2. Shoqërueshmëria
    Maya13 nga 20
    Leo17 nga 20
    Nina12 nga 20
    Omar8 nga 20
    Sara20 nga 20
    Jonas9 nga 20
    Lina9 nga 20
    Theo11 nga 20
  3. Asertiviteti
    Maya15 nga 20
    Leo17 nga 20
    Nina10 nga 20
    Omar9 nga 20
    Sara20 nga 20
    Jonas9 nga 20
    Lina9 nga 20
    Theo12 nga 20
  4. Niveli i aktivitetit
    Maya12 nga 20
    Leo14 nga 20
    Nina13 nga 20
    Omar4 nga 20
    Sara20 nga 20
    Jonas15 nga 20
    Lina9 nga 20
    Theo12 nga 20
  5. Kërkimi i emocioneve të forta
    Maya12 nga 20
    Leo16 nga 20
    Nina15 nga 20
    Omar8 nga 20
    Sara20 nga 20
    Jonas10 nga 20
    Lina8 nga 20
    Theo12 nga 20
  6. Gëzimi
    Maya11 nga 20
    Leo16 nga 20
    Nina9 nga 20
    Omar11 nga 20
    Sara16 nga 20
    Jonas12 nga 20
    Lina10 nga 20
    Theo13 nga 20
A

Pëlqyeshmëria

Maya 69%Leo 54%Nina 80%Omar 50%Sara 57%Jonas 27%Lina 60%Theo 47%

Më të ngjashmit
LeodheSara3 pikë larg
Më të ndryshmit
NinadheJonas53 pikë larg

Pëlqyeshmëria pasqyron dallimet individuale në kujdesin për bashkëpunimin dhe harmoninë sociale. Individët e pëlqyeshëm e vlerësojnë të shkuarit mirë me të tjerët.

Aspektet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Besimi
    Maya16 nga 20
    Leo15 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar11 nga 20
    Sara10 nga 20
    Jonas11 nga 20
    Lina17 nga 20
    Theo9 nga 20
  2. Morali
    Maya12 nga 20
    Leo13 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar11 nga 20
    Sara16 nga 20
    Jonas7 nga 20
    Lina13 nga 20
    Theo13 nga 20
  3. Altruizmi
    Maya17 nga 20
    Leo11 nga 20
    Nina17 nga 20
    Omar12 nga 20
    Sara16 nga 20
    Jonas8 nga 20
    Lina15 nga 20
    Theo12 nga 20
  4. Bashkëpunimi
    Maya14 nga 20
    Leo12 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar14 nga 20
    Sara11 nga 20
    Jonas8 nga 20
    Lina12 nga 20
    Theo12 nga 20
  5. Modestia
    Maya15 nga 20
    Leo10 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar13 nga 20
    Sara12 nga 20
    Jonas9 nga 20
    Lina12 nga 20
    Theo12 nga 20
  6. Dhembshuria
    Maya16 nga 20
    Leo15 nga 20
    Nina20 nga 20
    Omar11 nga 20
    Sara14 nga 20
    Jonas7 nga 20
    Lina13 nga 20
    Theo11 nga 20
N

Neurotizmi

Maya 25%Leo 44%Nina 72%Omar 15%Sara 23%Jonas 41%Lina 83%Theo 51%

Më të ngjashmit
MayadheSara2 pikë larg
Më të ndryshmit
LinadheOmar68 pikë larg

Neurotizmi i referohet prirjes për të përjetuar ndjenja negative.

Aspektet

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Ankthi
    Maya8 nga 20
    Leo12 nga 20
    Nina15 nga 20
    Omar8 nga 20
    Sara8 nga 20
    Jonas11 nga 20
    Lina17 nga 20
    Theo10 nga 20
  2. Zemërimi
    Maya9 nga 20
    Leo8 nga 20
    Nina15 nga 20
    Omar5 nga 20
    Sara6 nga 20
    Jonas10 nga 20
    Lina18 nga 20
    Theo14 nga 20
  3. Depresioni
    Maya5 nga 20
    Leo12 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar6 nga 20
    Sara8 nga 20
    Jonas13 nga 20
    Lina20 nga 20
    Theo13 nga 20
  4. Ndrojtja
    Maya9 nga 20
    Leo9 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar7 nga 20
    Sara8 nga 20
    Jonas12 nga 20
    Lina16 nga 20
    Theo13 nga 20
  5. Mungesa e vetëpërmbajtjes
    Maya9 nga 20
    Leo12 nga 20
    Nina15 nga 20
    Omar5 nga 20
    Sara6 nga 20
    Jonas9 nga 20
    Lina16 nga 20
    Theo12 nga 20
  6. Cenueshmëria
    Maya8 nga 20
    Leo13 nga 20
    Nina16 nga 20
    Omar7 nga 20
    Sara10 nga 20
    Jonas8 nga 20
    Lina17 nga 20
    Theo11 nga 20