Exemple: grup gran

Així és una comparació d'un grup gran.

24 persones l'una al costat de l'altra en una taula d'equip. Ordena per qualsevol tret per veure qui puntua més alt i on es concentra el grup. Els perfils són respostes anònimes de dades de recerca; els noms són inventats.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Amira
Ben
Clara
David
+12
El grup com a formaOREAN
Mitjana del grupRang del grup
Semblança83%83% de semblança en els cinc trets

Tret per tret

Toca un encapçalament per ordenar. Un color més intens vol dir una puntuació més alta.

Amira8050498553
Ben6563657238
Clara5072734247
David5243287145
Elena5377787848
Felix3943497185
Grace4890724236
Hugo7173527435
Ingrid7095767623
Jamal778686884
Jonas4949755629
Kim8274888624
Leo5277667360
Lina7488617330
Luca5758465964
Maya7481597232
Mei7874806529
Nina9296498022
Noah6861718130
Olivia5852585667
Omar8091758021
Pablo6163705550
Sara6572827527
Theo6194598350
Ø6572657140
Diferència més granNeuroticisme

És aquí on més us diferencieu: de Jamal a Felix. Sovint és on comencen els malentesos, i on més podeu aprendre els uns dels altres.

Més semblantsAmabilitat

En amabilitat tothom està molt a prop. El que compartiu aquí és un bon terreny comú.

El grup en xifres
Els més semblantsMayaiLina

98 % semblants

Els més diferentsFelixiJamal

57 % semblants

Més a prop del grupBen

De mitjana, a 3 punts dels altres. Sovint és qui entén més persones del grup i pot fer de pont entre els qui són diferents.

La perspectiva més diferentFelix

De mitjana, a 24 punts dels altres, sobretot en Neuroticisme, on puntua més alt. Val la pena escoltar-lo: és una mirada que la resta del grup pot passar per alt.

El que comparteix el grup
  • R

    Tot el grup puntua alt en el tret Responsabilitat: els plans es fan i es compleixen. La recerca relaciona la mitjana de Responsabilitat d'un equip amb millors resultats.

  • A

    Tot el grup puntua alt en el tret Amabilitat: càlid i cooperatiu. Assegureu-vos que els desacords es diguin en veu alta igualment.

Puntuació més alta en cada tret
  • OOberturaL'home d'ideesNina
  • RResponsabilitatL'organitzadorNina
  • EExtraversióL'energia socialKim
  • AAmabilitatEl pacificadorJamal
  • NNeuroticismeL'alarma primerencaFelix
O

Obertura

Mitjana del grup 65% · Rang del grup 39–92%

Els més semblants
MayaiLina0 punts de diferència
Els més diferents
NinaiFelix53 punts de diferència

L’obertura a l’experiència descriu una dimensió de l’estil cognitiu que distingeix les persones imaginatives i creatives de les persones pràctiques i convencionals.

Facetes

Toca un encapçalament per ordenar. Un color més intens vol dir una puntuació més alta.

Amira81100815010069
Ben448875755650
Clara504431387563
David695638384469
Elena258810038636
Felix193894194419
Grace6350192510031
Hugo757575697556
Ingrid5010063889425
Jamal9410081508156
Jonas633144636331
Kim8894946910050
Leo446375445631
Lina50811008110031
Luca1003188505025
Maya699481507575
Mei6988811006369
Nina941008110010075
Noah6910094257544
Olivia945656255069
Omar5694100758175
Pablo696969506350
Sara696981756331
Theo1006988253850
Ø677475557148
R

Responsabilitat

Mitjana del grup 72% · Rang del grup 43–96%

Els més semblants
LeoiElena0 punts de diferència
Els més diferents
NinaiFelix53 punts de diferència

La responsabilitat té a veure amb la manera com controlem, regulem i dirigim els nostres impulsos.

Facetes

Toca un encapçalament per ordenar. Un color més intens vol dir una puntuació més alta.

Amira631388565625
Ben755056698144
Clara8881631004456
David561975382544
Elena7581100755675
Felix31386963560
Grace100691001009475
Hugo756975756975
Ingrid10094941009488
Jamal94638810075100
Jonas751363753138
Kim100131001009438
Leo8863881008144
Lina8181881008194
Luca813863885031
Maya8175881008163
Mei886356946381
Nina100941009488100
Noah8131881002544
Olivia75663564469
Omar1008894888888
Pablo885069698813
Sara886981948119
Theo88941009488100
Ø825681856859
E

Extraversió

Mitjana del grup 65% · Rang del grup 28–88%

Els més semblants
MayaiTheo0 punts de diferència
Els més diferents
KimiDavid60 punts de diferència

L’extraversió es caracteritza per una implicació intensa amb el món exterior.

Facetes

Toca un encapçalament per ordenar. Un color més intens vol dir una puntuació més alta.

Amira382525696375
Ben887531447575
Clara568175945675
David251331382538
Elena948863945081
Felix504456813825
Grace8181100813850
Hugo312569635669
Ingrid10069884456100
Jamal100100755094100
Jonas1006963636988
Kim10088757588100
Leo817581564456
Lina885681691956
Luca383150316956
Maya632581751994
Mei948188696388
Nina3825100135663
Noah948175315688
Olivia565663565069
Omar8863816950100
Pablo505088639475
Sara9475100815094
Theo1005056196963
Ø735971605674
A

Amabilitat

Mitjana del grup 71% · Rang del grup 42–88%

Els més semblants
MayaiBen0 punts de diferència
Els més diferents
JamaliGrace46 punts de diferència

L’amabilitat reflecteix les diferències individuals en la preocupació per la cooperació i l’harmonia social. Les persones amables valoren portar-se bé amb els altres.

Facetes

Toca un encapçalament per ordenar. Un color més intens vol dir una puntuació més alta.

Amira6394889475100
Ben699475884463
Clara255044563144
David8110050945644
Elena639494943888
Felix638175756963
Grace44888119019
Hugo639481885663
Ingrid8181100505688
Jamal751009410056100
Jonas694475563856
Kim100100100884488
Leo508175888163
Lina638894755069
Luca566981384469
Maya8875881003844
Mei505081813888
Nina44100949450100
Noah1001001006919100
Olivia695050693169
Omar569494945094
Pablo317575504456
Sara696994885081
Theo751001005610069
Ø648283754872
N

Neuroticisme

Mitjana del grup 40% · Rang del grup 4–85%

Els més semblants
JonasiMei0 punts de diferència
Els més diferents
FelixiJamal81 punts de diferència

El neuroticisme es refereix a la tendència a experimentar sentiments negatius.

Facetes

Toca un encapçalament per ordenar. Un color més intens vol dir una puntuació més alta.

Amira63644886950
Ben385038255619
Clara441006198131
David503831633850
Elena753838258825
Felix10010088696394
Grace69696312519
Hugo191325635638
Ingrid31501301331
Jamal0025000
Jonas133813196925
Kim1900446319
Leo636963316969
Lina311919316913
Luca568144697556
Maya50311944644
Mei31256315031
Nina256316360
Noah44256136331
Olivia1003856885069
Omar3838063113
Pablo568150443138
Sara4444025446
Theo697544133863
Ø474328384835