Exemple: equip

Així és una comparació d'equip.

Vuit companys ficticis l'un al costat de l'altre. Mira en què s'assembla l'equip, on es dispersa i què aporta cada persona.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
El grup com a formaOREAN
Mitjana del grupRang del grup
Semblança74%74% de semblança en els cinc trets

Tret per tret

Les barres mostren el perfil de cada persona en cada tret. Com més a prop són les barres, més us assembleu.

  1. OObertura74 punts de diferència
    Maya52%
    Leo96%
    Nina75%
    Omar77%
    Sara48%
    Jonas22%
    Lina83%
    Theo45%
  2. RResponsabilitat65 punts de diferència
    Maya86%
    Leo21%
    Nina50%
    Omar79%
    Sara44%
    Jonas82%
    Lina43%
    Theo52%
  3. EExtraversió71 punts de diferència
    Maya53%
    Leo72%
    Nina50%
    Omar25%
    Sara96%
    Jonas46%
    Lina29%
    Theo50%
  4. AAmabilitat53 punts de diferència
    Maya69%
    Leo54%
    Nina80%
    Omar50%
    Sara57%
    Jonas27%
    Lina60%
    Theo47%
  5. NNeuroticisme68 punts de diferència
    Maya25%
    Leo44%
    Nina72%
    Omar15%
    Sara23%
    Jonas41%
    Lina83%
    Theo51%
Diferència més granObertura

És aquí on més us diferencieu: de Jonas a Leo. Sovint és on comencen els malentesos, i on més podeu aprendre els uns dels altres.

Més semblantsAmabilitat

En amabilitat tothom està molt a prop. El que compartiu aquí és un bon terreny comú.

El grup en xifres
Els més semblantsNinaiLina

87 % semblants

Els més diferentsJonasiLina

62 % semblants

Puntuació més alta en cada tret
  • OOberturaLeo
  • RResponsabilitatMaya
  • EExtraversióSara
  • AAmabilitatNina
  • NNeuroticismeLina
O

Obertura

Maya 52%Leo 96%Nina 75%Omar 77%Sara 48%Jonas 22%Lina 83%Theo 45%

Els més semblants
NinaiOmar2 punts de diferència
Els més diferents
LeoiJonas74 punts de diferència

L’obertura a l’experiència descriu una dimensió de l’estil cognitiu que distingeix les persones imaginatives i creatives de les persones pràctiques i convencionals.

Facetes

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Imaginació
    Maya14 de 20
    Leo18 de 20
    Nina15 de 20
    Omar17 de 20
    Sara15 de 20
    Jonas5 de 20
    Lina16 de 20
    Theo11 de 20
  2. Interessos artístics
    Maya16 de 20
    Leo20 de 20
    Nina16 de 20
    Omar16 de 20
    Sara14 de 20
    Jonas8 de 20
    Lina17 de 20
    Theo8 de 20
  3. Emotivitat
    Maya12 de 20
    Leo19 de 20
    Nina16 de 20
    Omar17 de 20
    Sara9 de 20
    Jonas8 de 20
    Lina17 de 20
    Theo10 de 20
  4. Esperit aventurer
    Maya10 de 20
    Leo19 de 20
    Nina16 de 20
    Omar16 de 20
    Sara12 de 20
    Jonas5 de 20
    Lina17 de 20
    Theo12 de 20
  5. Intel·lecte
    Maya12 de 20
    Leo20 de 20
    Nina17 de 20
    Omar16 de 20
    Sara9 de 20
    Jonas8 de 20
    Lina20 de 20
    Theo12 de 20
  6. Liberalisme
    Maya10 de 20
    Leo20 de 20
    Nina16 de 20
    Omar16 de 20
    Sara11 de 20
    Jonas11 de 20
    Lina17 de 20
    Theo14 de 20
R

Responsabilitat

Maya 86%Leo 21%Nina 50%Omar 79%Sara 44%Jonas 82%Lina 43%Theo 52%

Els més semblants
SaraiLina1 punts de diferència
Els més diferents
MayaiLeo65 punts de diferència

La responsabilitat té a veure amb la manera com controlem, regulem i dirigim els nostres impulsos.

Facetes

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Autoeficàcia
    Maya16 de 20
    Leo5 de 20
    Nina10 de 20
    Omar16 de 20
    Sara11 de 20
    Jonas16 de 20
    Lina9 de 20
    Theo12 de 20
  2. Ordre
    Maya20 de 20
    Leo12 de 20
    Nina12 de 20
    Omar19 de 20
    Sara12 de 20
    Jonas19 de 20
    Lina8 de 20
    Theo16 de 20
  3. Sentit del deure
    Maya20 de 20
    Leo8 de 20
    Nina15 de 20
    Omar15 de 20
    Sara9 de 20
    Jonas16 de 20
    Lina13 de 20
    Theo10 de 20
  4. Afany d’èxit
    Maya15 de 20
    Leo4 de 20
    Nina10 de 20
    Omar19 de 20
    Sara13 de 20
    Jonas19 de 20
    Lina12 de 20
    Theo12 de 20
  5. Autodisciplina
    Maya19 de 20
    Leo6 de 20
    Nina13 de 20
    Omar16 de 20
    Sara12 de 20
    Jonas17 de 20
    Lina12 de 20
    Theo12 de 20
  6. Prudència
    Maya17 de 20
    Leo9 de 20
    Nina12 de 20
    Omar15 de 20
    Sara9 de 20
    Jonas16 de 20
    Lina11 de 20
    Theo12 de 20
E

Extraversió

Maya 53%Leo 72%Nina 50%Omar 25%Sara 96%Jonas 46%Lina 29%Theo 50%

Els més semblants
NinaiTheo0 punts de diferència
Els més diferents
SaraiOmar71 punts de diferència

L’extraversió es caracteritza per una implicació intensa amb el món exterior.

Facetes

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Cordialitat
    Maya12 de 20
    Leo13 de 20
    Nina13 de 20
    Omar8 de 20
    Sara20 de 20
    Jonas13 de 20
    Lina7 de 20
    Theo12 de 20
  2. Gregarisme
    Maya13 de 20
    Leo17 de 20
    Nina12 de 20
    Omar8 de 20
    Sara20 de 20
    Jonas9 de 20
    Lina9 de 20
    Theo11 de 20
  3. Assertivitat
    Maya15 de 20
    Leo17 de 20
    Nina10 de 20
    Omar9 de 20
    Sara20 de 20
    Jonas9 de 20
    Lina9 de 20
    Theo12 de 20
  4. Nivell d’activitat
    Maya12 de 20
    Leo14 de 20
    Nina13 de 20
    Omar4 de 20
    Sara20 de 20
    Jonas15 de 20
    Lina9 de 20
    Theo12 de 20
  5. Recerca d’emocions
    Maya12 de 20
    Leo16 de 20
    Nina15 de 20
    Omar8 de 20
    Sara20 de 20
    Jonas10 de 20
    Lina8 de 20
    Theo12 de 20
  6. Alegria
    Maya11 de 20
    Leo16 de 20
    Nina9 de 20
    Omar11 de 20
    Sara16 de 20
    Jonas12 de 20
    Lina10 de 20
    Theo13 de 20
A

Amabilitat

Maya 69%Leo 54%Nina 80%Omar 50%Sara 57%Jonas 27%Lina 60%Theo 47%

Els més semblants
LeoiSara3 punts de diferència
Els més diferents
NinaiJonas53 punts de diferència

L’amabilitat reflecteix les diferències individuals en la preocupació per la cooperació i l’harmonia social. Les persones amables valoren portar-se bé amb els altres.

Facetes

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Confiança
    Maya16 de 20
    Leo15 de 20
    Nina16 de 20
    Omar11 de 20
    Sara10 de 20
    Jonas11 de 20
    Lina17 de 20
    Theo9 de 20
  2. Moralitat
    Maya12 de 20
    Leo13 de 20
    Nina16 de 20
    Omar11 de 20
    Sara16 de 20
    Jonas7 de 20
    Lina13 de 20
    Theo13 de 20
  3. Altruisme
    Maya17 de 20
    Leo11 de 20
    Nina17 de 20
    Omar12 de 20
    Sara16 de 20
    Jonas8 de 20
    Lina15 de 20
    Theo12 de 20
  4. Cooperació
    Maya14 de 20
    Leo12 de 20
    Nina16 de 20
    Omar14 de 20
    Sara11 de 20
    Jonas8 de 20
    Lina12 de 20
    Theo12 de 20
  5. Modèstia
    Maya15 de 20
    Leo10 de 20
    Nina16 de 20
    Omar13 de 20
    Sara12 de 20
    Jonas9 de 20
    Lina12 de 20
    Theo12 de 20
  6. Compassió
    Maya16 de 20
    Leo15 de 20
    Nina20 de 20
    Omar11 de 20
    Sara14 de 20
    Jonas7 de 20
    Lina13 de 20
    Theo11 de 20
N

Neuroticisme

Maya 25%Leo 44%Nina 72%Omar 15%Sara 23%Jonas 41%Lina 83%Theo 51%

Els més semblants
MayaiSara2 punts de diferència
Els més diferents
LinaiOmar68 punts de diferència

El neuroticisme es refereix a la tendència a experimentar sentiments negatius.

Facetes

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Ansietat
    Maya8 de 20
    Leo12 de 20
    Nina15 de 20
    Omar8 de 20
    Sara8 de 20
    Jonas11 de 20
    Lina17 de 20
    Theo10 de 20
  2. Ira
    Maya9 de 20
    Leo8 de 20
    Nina15 de 20
    Omar5 de 20
    Sara6 de 20
    Jonas10 de 20
    Lina18 de 20
    Theo14 de 20
  3. Depressió
    Maya5 de 20
    Leo12 de 20
    Nina16 de 20
    Omar6 de 20
    Sara8 de 20
    Jonas13 de 20
    Lina20 de 20
    Theo13 de 20
  4. Ansietat social
    Maya9 de 20
    Leo9 de 20
    Nina16 de 20
    Omar7 de 20
    Sara8 de 20
    Jonas12 de 20
    Lina16 de 20
    Theo13 de 20
  5. Impulsivitat
    Maya9 de 20
    Leo12 de 20
    Nina15 de 20
    Omar5 de 20
    Sara6 de 20
    Jonas9 de 20
    Lina16 de 20
    Theo12 de 20
  6. Vulnerabilitat
    Maya8 de 20
    Leo13 de 20
    Nina16 de 20
    Omar7 de 20
    Sara10 de 20
    Jonas8 de 20
    Lina17 de 20
    Theo11 de 20