Primer: tim

Ovako izgleda poređenje tima.

Osam izmišljenih kolega jedan pored drugog. Pogledajte u čemu je tim sličan, gde se razilazi i šta ko donosi.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Grupa kao oblikOCEAN
Prosek grupeRaspon u grupi
Sličnost74%74% sličnosti kroz pet osobina

Osobina po osobina

Trake prikazuju profil svake osobe na svakoj osobini. Što su trake bliže, to ste sličniji.

  1. OOtvorenostRazlika od 74 poena
    Maya52%
    Leo96%
    Nina75%
    Omar77%
    Sara48%
    Jonas22%
    Lina83%
    Theo45%
  2. CSavesnostRazlika od 65 poena
    Maya86%
    Leo21%
    Nina50%
    Omar79%
    Sara44%
    Jonas82%
    Lina43%
    Theo52%
  3. EEkstraverzijaRazlika od 71 poena
    Maya53%
    Leo72%
    Nina50%
    Omar25%
    Sara96%
    Jonas46%
    Lina29%
    Theo50%
  4. ASaradljivostRazlika od 53 poena
    Maya69%
    Leo54%
    Nina80%
    Omar50%
    Sara57%
    Jonas27%
    Lina60%
    Theo47%
  5. NNeuroticizamRazlika od 68 poena
    Maya25%
    Leo44%
    Nina72%
    Omar15%
    Sara23%
    Jonas41%
    Lina83%
    Theo51%
Najveća razlikaOtvorenost

Ovde se najviše razlikujete: Jonas ima najniži, a Leo najviši rezultat. Tu često nastaju nesporazumi, ali tu i najviše možete da naučite jedni od drugih.

NajsličnijiSaradljivost

Na osobini saradljivost ste svi blizu. Ono što ovde delite dobra je zajednička osnova.

Grupa u brojkama
NajsličnijiNinaiLina

87 % sličnosti

NajrazličitijiJonasiLina

62 % sličnosti

Najviše na svakoj osobini
  • OOtvorenostLeo
  • CSavesnostMaya
  • EEkstraverzijaSara
  • ASaradljivostNina
  • NNeuroticizamLina
O

Otvorenost

Maya 52%Leo 96%Nina 75%Omar 77%Sara 48%Jonas 22%Lina 83%Theo 45%

Najsličniji
NinaiOmarRazlika od 2 poena
Najrazličitiji
LeoiJonasRazlika od 74 poena

Otvorenost ka iskustvu opisuje dimenziju kognitivnog stila koja razlikuje maštovite, kreativne ljude od prizemnih, konvencionalnih ljudi.

Facete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Mašta
    Maya14 od 20
    Leo18 od 20
    Nina15 od 20
    Omar17 od 20
    Sara15 od 20
    Jonas5 od 20
    Lina16 od 20
    Theo11 od 20
  2. Umetnička interesovanja
    Maya16 od 20
    Leo20 od 20
    Nina16 od 20
    Omar16 od 20
    Sara14 od 20
    Jonas8 od 20
    Lina17 od 20
    Theo8 od 20
  3. Emocionalnost
    Maya12 od 20
    Leo19 od 20
    Nina16 od 20
    Omar17 od 20
    Sara9 od 20
    Jonas8 od 20
    Lina17 od 20
    Theo10 od 20
  4. Avanturizam
    Maya10 od 20
    Leo19 od 20
    Nina16 od 20
    Omar16 od 20
    Sara12 od 20
    Jonas5 od 20
    Lina17 od 20
    Theo12 od 20
  5. Intelekt
    Maya12 od 20
    Leo20 od 20
    Nina17 od 20
    Omar16 od 20
    Sara9 od 20
    Jonas8 od 20
    Lina20 od 20
    Theo12 od 20
  6. Liberalizam
    Maya10 od 20
    Leo20 od 20
    Nina16 od 20
    Omar16 od 20
    Sara11 od 20
    Jonas11 od 20
    Lina17 od 20
    Theo14 od 20
C

Savesnost

Maya 86%Leo 21%Nina 50%Omar 79%Sara 44%Jonas 82%Lina 43%Theo 52%

Najsličniji
SaraiLinaRazlika od 1 poena
Najrazličitiji
MayaiLeoRazlika od 65 poena

Savesnost se odnosi na način na koji kontrolišemo, regulišemo i usmeravamo svoje impulse.

Facete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Samoefikasnost
    Maya16 od 20
    Leo5 od 20
    Nina10 od 20
    Omar16 od 20
    Sara11 od 20
    Jonas16 od 20
    Lina9 od 20
    Theo12 od 20
  2. Urednost
    Maya20 od 20
    Leo12 od 20
    Nina12 od 20
    Omar19 od 20
    Sara12 od 20
    Jonas19 od 20
    Lina8 od 20
    Theo16 od 20
  3. Osećaj dužnosti
    Maya20 od 20
    Leo8 od 20
    Nina15 od 20
    Omar15 od 20
    Sara9 od 20
    Jonas16 od 20
    Lina13 od 20
    Theo10 od 20
  4. Težnja ka postignuću
    Maya15 od 20
    Leo4 od 20
    Nina10 od 20
    Omar19 od 20
    Sara13 od 20
    Jonas19 od 20
    Lina12 od 20
    Theo12 od 20
  5. Samodisciplina
    Maya19 od 20
    Leo6 od 20
    Nina13 od 20
    Omar16 od 20
    Sara12 od 20
    Jonas17 od 20
    Lina12 od 20
    Theo12 od 20
  6. Opreznost
    Maya17 od 20
    Leo9 od 20
    Nina12 od 20
    Omar15 od 20
    Sara9 od 20
    Jonas16 od 20
    Lina11 od 20
    Theo12 od 20
E

Ekstraverzija

Maya 53%Leo 72%Nina 50%Omar 25%Sara 96%Jonas 46%Lina 29%Theo 50%

Najsličniji
NinaiTheoRazlika od 0 poena
Najrazličitiji
SaraiOmarRazlika od 71 poena

Ekstraverziju odlikuje izražena usmerenost na spoljašnji svet.

Facete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Srdačnost
    Maya12 od 20
    Leo13 od 20
    Nina13 od 20
    Omar8 od 20
    Sara20 od 20
    Jonas13 od 20
    Lina7 od 20
    Theo12 od 20
  2. Društvenost
    Maya13 od 20
    Leo17 od 20
    Nina12 od 20
    Omar8 od 20
    Sara20 od 20
    Jonas9 od 20
    Lina9 od 20
    Theo11 od 20
  3. Asertivnost
    Maya15 od 20
    Leo17 od 20
    Nina10 od 20
    Omar9 od 20
    Sara20 od 20
    Jonas9 od 20
    Lina9 od 20
    Theo12 od 20
  4. Nivo aktivnosti
    Maya12 od 20
    Leo14 od 20
    Nina13 od 20
    Omar4 od 20
    Sara20 od 20
    Jonas15 od 20
    Lina9 od 20
    Theo12 od 20
  5. Traženje uzbuđenja
    Maya12 od 20
    Leo16 od 20
    Nina15 od 20
    Omar8 od 20
    Sara20 od 20
    Jonas10 od 20
    Lina8 od 20
    Theo12 od 20
  6. Vedrina
    Maya11 od 20
    Leo16 od 20
    Nina9 od 20
    Omar11 od 20
    Sara16 od 20
    Jonas12 od 20
    Lina10 od 20
    Theo13 od 20
A

Saradljivost

Maya 69%Leo 54%Nina 80%Omar 50%Sara 57%Jonas 27%Lina 60%Theo 47%

Najsličniji
LeoiSaraRazlika od 3 poena
Najrazličitiji
NinaiJonasRazlika od 53 poena

Saradljivost odražava individualne razlike u tome koliko nam je stalo do saradnje i društvenog sklada. Saradljive osobe cene dobre odnose sa drugima.

Facete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Poverenje
    Maya16 od 20
    Leo15 od 20
    Nina16 od 20
    Omar11 od 20
    Sara10 od 20
    Jonas11 od 20
    Lina17 od 20
    Theo9 od 20
  2. Moralnost
    Maya12 od 20
    Leo13 od 20
    Nina16 od 20
    Omar11 od 20
    Sara16 od 20
    Jonas7 od 20
    Lina13 od 20
    Theo13 od 20
  3. Altruizam
    Maya17 od 20
    Leo11 od 20
    Nina17 od 20
    Omar12 od 20
    Sara16 od 20
    Jonas8 od 20
    Lina15 od 20
    Theo12 od 20
  4. Saradnja
    Maya14 od 20
    Leo12 od 20
    Nina16 od 20
    Omar14 od 20
    Sara11 od 20
    Jonas8 od 20
    Lina12 od 20
    Theo12 od 20
  5. Skromnost
    Maya15 od 20
    Leo10 od 20
    Nina16 od 20
    Omar13 od 20
    Sara12 od 20
    Jonas9 od 20
    Lina12 od 20
    Theo12 od 20
  6. Saosećanje
    Maya16 od 20
    Leo15 od 20
    Nina20 od 20
    Omar11 od 20
    Sara14 od 20
    Jonas7 od 20
    Lina13 od 20
    Theo11 od 20
N

Neuroticizam

Maya 25%Leo 44%Nina 72%Omar 15%Sara 23%Jonas 41%Lina 83%Theo 51%

Najsličniji
MayaiSaraRazlika od 2 poena
Najrazličitiji
LinaiOmarRazlika od 68 poena

Neuroticizam se odnosi na sklonost doživljavanju negativnih osećanja.

Facete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Anksioznost
    Maya8 od 20
    Leo12 od 20
    Nina15 od 20
    Omar8 od 20
    Sara8 od 20
    Jonas11 od 20
    Lina17 od 20
    Theo10 od 20
  2. Ljutnja
    Maya9 od 20
    Leo8 od 20
    Nina15 od 20
    Omar5 od 20
    Sara6 od 20
    Jonas10 od 20
    Lina18 od 20
    Theo14 od 20
  3. Depresija
    Maya5 od 20
    Leo12 od 20
    Nina16 od 20
    Omar6 od 20
    Sara8 od 20
    Jonas13 od 20
    Lina20 od 20
    Theo13 od 20
  4. Socijalna nelagodnost
    Maya9 od 20
    Leo9 od 20
    Nina16 od 20
    Omar7 od 20
    Sara8 od 20
    Jonas12 od 20
    Lina16 od 20
    Theo13 od 20
  5. Neumerenost
    Maya9 od 20
    Leo12 od 20
    Nina15 od 20
    Omar5 od 20
    Sara6 od 20
    Jonas9 od 20
    Lina16 od 20
    Theo12 od 20
  6. Ranjivost
    Maya8 od 20
    Leo13 od 20
    Nina16 od 20
    Omar7 od 20
    Sara10 od 20
    Jonas8 od 20
    Lina17 od 20
    Theo11 od 20