Exemplu: echipă

Așa arată o comparație de echipă.

Opt colegi fictivi unul lângă altul. Vezi unde echipa seamănă, unde se împrăștie și ce aduce fiecare.

Maya
Leo
Nina
Omar
Sara
Jonas
Lina
Theo
Grupul ca formăDCEAN
Media grupuluiIntervalul grupului
Asemănare74%74% asemănare pe cele cinci trăsături

Trăsătură cu trăsătură

Barele arată profilul fiecărei persoane la fiecare trăsătură. Cu cât barele sunt mai apropiate, cu atât vă asemănați mai mult.

  1. DDeschidere către experiență74 puncte diferență
    Maya52%
    Leo96%
    Nina75%
    Omar77%
    Sara48%
    Jonas22%
    Lina83%
    Theo45%
  2. CConștiinciozitate65 puncte diferență
    Maya86%
    Leo21%
    Nina50%
    Omar79%
    Sara44%
    Jonas82%
    Lina43%
    Theo52%
  3. EExtraversie71 puncte diferență
    Maya53%
    Leo72%
    Nina50%
    Omar25%
    Sara96%
    Jonas46%
    Lina29%
    Theo50%
  4. AAmabilitate53 puncte diferență
    Maya69%
    Leo54%
    Nina80%
    Omar50%
    Sara57%
    Jonas27%
    Lina60%
    Theo47%
  5. NNevrotism68 puncte diferență
    Maya25%
    Leo44%
    Nina72%
    Omar15%
    Sara23%
    Jonas41%
    Lina83%
    Theo51%
Cea mai mare diferențăDeschidere către experiență

Aici diferiți cel mai mult: de la Jonas la Leo. De obicei aici încep neînțelegerile, dar tot aici puteți învăța cel mai mult unii de la alții.

Cea mai mare asemănareAmabilitate

La amabilitate toată lumea e apropiată. Ce aveți în comun aici e un bun teren comun.

Grupul în cifre
Cei mai asemănătoriNinașiLina

87% asemănători

Cei mai diferițiJonasșiLina

62% asemănători

Cel mai mare scor la fiecare trăsătură
  • DDeschidere către experiențăLeo
  • CConștiinciozitateMaya
  • EExtraversieSara
  • AAmabilitateNina
  • NNevrotismLina
D

Deschidere către experiență

Maya 52%Leo 96%Nina 75%Omar 77%Sara 48%Jonas 22%Lina 83%Theo 45%

Cei mai asemănători
NinașiOmar2 puncte diferență
Cei mai diferiți
LeoșiJonas74 puncte diferență

Deschiderea către experiență descrie o dimensiune a stilului cognitiv care distinge oamenii imaginativi și creativi de oamenii convenționali, cu picioarele pe pământ.

Fațete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Imaginație
    Maya14 din 20
    Leo18 din 20
    Nina15 din 20
    Omar17 din 20
    Sara15 din 20
    Jonas5 din 20
    Lina16 din 20
    Theo11 din 20
  2. Interese artistice
    Maya16 din 20
    Leo20 din 20
    Nina16 din 20
    Omar16 din 20
    Sara14 din 20
    Jonas8 din 20
    Lina17 din 20
    Theo8 din 20
  3. Emotivitate
    Maya12 din 20
    Leo19 din 20
    Nina16 din 20
    Omar17 din 20
    Sara9 din 20
    Jonas8 din 20
    Lina17 din 20
    Theo10 din 20
  4. Aventură
    Maya10 din 20
    Leo19 din 20
    Nina16 din 20
    Omar16 din 20
    Sara12 din 20
    Jonas5 din 20
    Lina17 din 20
    Theo12 din 20
  5. Intelect
    Maya12 din 20
    Leo20 din 20
    Nina17 din 20
    Omar16 din 20
    Sara9 din 20
    Jonas8 din 20
    Lina20 din 20
    Theo12 din 20
  6. Liberalism
    Maya10 din 20
    Leo20 din 20
    Nina16 din 20
    Omar16 din 20
    Sara11 din 20
    Jonas11 din 20
    Lina17 din 20
    Theo14 din 20
C

Conștiinciozitate

Maya 86%Leo 21%Nina 50%Omar 79%Sara 44%Jonas 82%Lina 43%Theo 52%

Cei mai asemănători
SarașiLina1 puncte diferență
Cei mai diferiți
MayașiLeo65 puncte diferență

Conștiinciozitatea se referă la modul în care ne controlăm, ne reglăm și ne direcționăm impulsurile.

Fațete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Autoeficacitate
    Maya16 din 20
    Leo5 din 20
    Nina10 din 20
    Omar16 din 20
    Sara11 din 20
    Jonas16 din 20
    Lina9 din 20
    Theo12 din 20
  2. Ordine
    Maya20 din 20
    Leo12 din 20
    Nina12 din 20
    Omar19 din 20
    Sara12 din 20
    Jonas19 din 20
    Lina8 din 20
    Theo16 din 20
  3. Simțul datoriei
    Maya20 din 20
    Leo8 din 20
    Nina15 din 20
    Omar15 din 20
    Sara9 din 20
    Jonas16 din 20
    Lina13 din 20
    Theo10 din 20
  4. Efortul de realizare
    Maya15 din 20
    Leo4 din 20
    Nina10 din 20
    Omar19 din 20
    Sara13 din 20
    Jonas19 din 20
    Lina12 din 20
    Theo12 din 20
  5. Autodisciplină
    Maya19 din 20
    Leo6 din 20
    Nina13 din 20
    Omar16 din 20
    Sara12 din 20
    Jonas17 din 20
    Lina12 din 20
    Theo12 din 20
  6. Prudență
    Maya17 din 20
    Leo9 din 20
    Nina12 din 20
    Omar15 din 20
    Sara9 din 20
    Jonas16 din 20
    Lina11 din 20
    Theo12 din 20
E

Extraversie

Maya 53%Leo 72%Nina 50%Omar 25%Sara 96%Jonas 46%Lina 29%Theo 50%

Cei mai asemănători
NinașiTheo0 puncte diferență
Cei mai diferiți
SarașiOmar71 puncte diferență

Extraversia se caracterizează printr-o implicare pronunțată în lumea exterioară.

Fațete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Prietenie
    Maya12 din 20
    Leo13 din 20
    Nina13 din 20
    Omar8 din 20
    Sara20 din 20
    Jonas13 din 20
    Lina7 din 20
    Theo12 din 20
  2. Gregaritate
    Maya13 din 20
    Leo17 din 20
    Nina12 din 20
    Omar8 din 20
    Sara20 din 20
    Jonas9 din 20
    Lina9 din 20
    Theo11 din 20
  3. Asertivitate
    Maya15 din 20
    Leo17 din 20
    Nina10 din 20
    Omar9 din 20
    Sara20 din 20
    Jonas9 din 20
    Lina9 din 20
    Theo12 din 20
  4. Nivelul de activitate
    Maya12 din 20
    Leo14 din 20
    Nina13 din 20
    Omar4 din 20
    Sara20 din 20
    Jonas15 din 20
    Lina9 din 20
    Theo12 din 20
  5. Căutarea senzațiilor
    Maya12 din 20
    Leo16 din 20
    Nina15 din 20
    Omar8 din 20
    Sara20 din 20
    Jonas10 din 20
    Lina8 din 20
    Theo12 din 20
  6. Veselie
    Maya11 din 20
    Leo16 din 20
    Nina9 din 20
    Omar11 din 20
    Sara16 din 20
    Jonas12 din 20
    Lina10 din 20
    Theo13 din 20
A

Amabilitate

Maya 69%Leo 54%Nina 80%Omar 50%Sara 57%Jonas 27%Lina 60%Theo 47%

Cei mai asemănători
LeoșiSara3 puncte diferență
Cei mai diferiți
NinașiJonas53 puncte diferență

Amabilitatea reflectă diferențele individuale în ceea ce privește preocuparea pentru cooperare și armonie socială. Persoanele amabile pun preț pe a se înțelege bine cu ceilalți.

Fațete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Încredere
    Maya16 din 20
    Leo15 din 20
    Nina16 din 20
    Omar11 din 20
    Sara10 din 20
    Jonas11 din 20
    Lina17 din 20
    Theo9 din 20
  2. Moralitate
    Maya12 din 20
    Leo13 din 20
    Nina16 din 20
    Omar11 din 20
    Sara16 din 20
    Jonas7 din 20
    Lina13 din 20
    Theo13 din 20
  3. Altruism
    Maya17 din 20
    Leo11 din 20
    Nina17 din 20
    Omar12 din 20
    Sara16 din 20
    Jonas8 din 20
    Lina15 din 20
    Theo12 din 20
  4. Cooperare
    Maya14 din 20
    Leo12 din 20
    Nina16 din 20
    Omar14 din 20
    Sara11 din 20
    Jonas8 din 20
    Lina12 din 20
    Theo12 din 20
  5. Modestie
    Maya15 din 20
    Leo10 din 20
    Nina16 din 20
    Omar13 din 20
    Sara12 din 20
    Jonas9 din 20
    Lina12 din 20
    Theo12 din 20
  6. Compasiune
    Maya16 din 20
    Leo15 din 20
    Nina20 din 20
    Omar11 din 20
    Sara14 din 20
    Jonas7 din 20
    Lina13 din 20
    Theo11 din 20
N

Nevrotism

Maya 25%Leo 44%Nina 72%Omar 15%Sara 23%Jonas 41%Lina 83%Theo 51%

Cei mai asemănători
MayașiSara2 puncte diferență
Cei mai diferiți
LinașiOmar68 puncte diferență

Nevrotismul se referă la tendința de a trăi sentimente negative.

Fațete

  • Maya
  • Leo
  • Nina
  • Omar
  • Sara
  • Jonas
  • Lina
  • Theo
  1. Anxietate
    Maya8 din 20
    Leo12 din 20
    Nina15 din 20
    Omar8 din 20
    Sara8 din 20
    Jonas11 din 20
    Lina17 din 20
    Theo10 din 20
  2. Furie
    Maya9 din 20
    Leo8 din 20
    Nina15 din 20
    Omar5 din 20
    Sara6 din 20
    Jonas10 din 20
    Lina18 din 20
    Theo14 din 20
  3. Depresie
    Maya5 din 20
    Leo12 din 20
    Nina16 din 20
    Omar6 din 20
    Sara8 din 20
    Jonas13 din 20
    Lina20 din 20
    Theo13 din 20
  4. Timiditate socială
    Maya9 din 20
    Leo9 din 20
    Nina16 din 20
    Omar7 din 20
    Sara8 din 20
    Jonas12 din 20
    Lina16 din 20
    Theo13 din 20
  5. Nemoderație
    Maya9 din 20
    Leo12 din 20
    Nina15 din 20
    Omar5 din 20
    Sara6 din 20
    Jonas9 din 20
    Lina16 din 20
    Theo12 din 20
  6. Vulnerabilitate
    Maya8 din 20
    Leo13 din 20
    Nina16 din 20
    Omar7 din 20
    Sara10 din 20
    Jonas8 din 20
    Lina17 din 20
    Theo11 din 20